Site Overlay

Vánoční tah 2008

Letošní oddílové závody byly okořeněny návštěvou pár lidí z jiných oddílů.
Začalo se tradičně vážením, kvůli kterému se čekalo na poslední opozdilce, a zdrželo se tak zahájení. Pak už se v rychlosti začalo rozcvičovat, a na prostřední prkna chodily první závodníci, resp. závodnice.
Protože máme nové 15kg kotouče, které ještě nejsou omláceny, stalo se, že pár lidí neodhadlo své možnosti. Také byl letos přísnější rozhodčí – Rudu Tomana nahradil letos Ivan Verner, který sledoval každý nepatrný pohyb nohou v kolenou. Na tyto dvě skutečnosti doplatil nejvíce Vladimír mencl, který nedal dokonale ani základ. Pár lidí se vzdalo posledního – čtvrtého pokusu, který po těžkém začátku už neměl smysl.
Někdy v průběhu závodů se nám povedlo zničit prkno, ale ještě jsme na něm dozávodili. Jestli tam ale bude nějaká další soutěž, už to bude „o hubu“.
Letos jsme poprvé na vyhlášení měli i diplomy. První v kategorii mužů, a první v kategorii žen, dostali i ručně dělanou medaili z vánočního perníku. 

Potěšilo mě, že se lidem líbila, hlavně vítězům. Takže příští rok určitě udělám další, pro tři první místa v každé kategorii 🙂
Po soutěži jsme šli do hagiborské restaurace, kde jsme před jídlem mohli mlsat vánoční cukroví. No a po dojezení pečeného kuřete nebo vepřového kolena už jsme odcházeli spokojeně domů.
Doufám, že příští rok bude opět o něco lepší, aby na tyto slavnostní závody mohli všichni s úsměvem vzpomínat.