Site Overlay

2. kolo 1. ligy žen 2018

Toto kolo se konalo v Brně, kde naše družstvo obsadilo druhé místo za TAK Hellas Brno.
V první skupině nastoupila Adéla Kolmanová, a šesti platnými pokusy, předvedla krásný výkon. Adéla posledními pokusy dala v trhu 66 kg a v nadhozu 80 kg.
Ve druhé skupině závodily Míša Skleničková i Julie Švecová (obě účastnice ME, které se konalo minulý týden). Obě si dělaly naději na lepší výkony, nicméně jim chyběla koncentrace. Míša v trhu zakládala na 73 kg a úspěšně je zdolala až druhým pokusem. Třetí pokus na 76 kg nevyšel. V nadhozu se Míše vedlo o poznání lépe. Škoda třetího pokusu, kdy nedala 98 kg a tudíž do celkového výkonu se jí započítal druhý pokus s 95 kg.
Julii se na první pokus podařilo krásně trhnout 75 kg. Bohužel zbylé pokusy v trhu se jí nepovedly. V nadhozu druhým pokusem zdolala váhu 92 kg. Třetí pokus Julii, stejně jako Míše, nevyšel.
Jejich vystoupení byl pro družstvo velký bodový přínos, jim samotným, uspokojení však nepřineslo.
Jako poslední jistila naše družstvo Karolína Vašků. S trochou roztěkanosti se Karolíně povedlo předvést hezký výkon. Malé zaváhání ve třetím pokusu v trhu, ale jinak pět platných pokusů. Celkově Kája trhla 57 kg a nadhodila 77 kg.
Moc děkuji závodnicím, které v tomto kole bojovaly za naše barvy.

Bečvář, Kulhavý