Site Overlay

ME Moskva 2021

Na letošním ME se představilo 158 žen z 36 států a z toho byly dvě členky Bohemky. Jmenovitě to byly M. Skleničková a E. Pudivítrová. Toto ME má pro Bohemku lehce hořký přívlastek. Je to totiž naposledy, kdy nás budou děvčata reprezentovat. Pro další ME za ně bohužel nemáme náhradu.

První závodnicí, která nastoupila byla Eliška v HK 64 kg. Eliška nedopustila žádné velké drama a odzávodila se čtyřmi platnými pokusy. V trhu lehce dala základ 76 kg. Druhý pokus v trhu na 79 kg nedala. Pro třetí pokus se rozhodla navýšit váhu na 81 kg. Tento krok vyšel, takže si Eliška zapsala 81 kg v trhu. První dva pokusy v nadhozu na váhách 96 kg, 100 kg, byly platné. Bohužel při třetím došlo k zaváhání, tím pádem 103 kg nezdolala. Celkově se Eliška umístila na 6. místě ve skupině B s totalem 181 kg.

Míša se představila v HK -81 kg. Míša zvolila základní váhu v trhu 82 kg. Prvním pokusem 82 kg netrhla. Napodruhé se to podařilo. V třetím pokusu zvedla na 86 kg a úspěšně zdolala tuto váhu. V nadhozu měla dva platné, zakončené na 112 kg. S výkonem čtyř platných a totalem 198 kg, se Míša umístila na 3. místě ve skupině B.

ME