Site Overlay

1. kolo 1. ligy mužů 2017

Letošní první kolo mužské ligy se konalo v Havířově dne 4.3.2017. Bohužel pro nás nezačalo příliš vesele. Ze sestavy minulého roku odřekl účast Petr Věžník (který hostoval) a bohužel na poslední chvíli i Tomáš Hrančík na kterém jsem prvoligové družstvo stavěl. Bez jeho příslibu na konci minulého roku bych naši účast v první lize nedoporučil. Po delší snaze o šestičlennou sestavu jsem se rozhodl jet v pěti. Mohlo by se zdát že nám toto rozhodnutí ve vývinu závodu přineslo poslední místo, ale není to pravda. Po výpadku Davida v trhu by nás mohl zachránit jen 275 bodový borec a takového ochotného závodit bohužel nemáme.

V první skupině nastoupili Luděk B. a Adam Dobeš (který v poslední době přípravě také moc věnovat nemohl) . Luděk podal standardní výkon. Závodí už více zkušeností než rvavostí. O tom svědčí i pět platných pokusů (poslední pokus v nadhozu vynechal s ohledem na zranění z minulého roku.) Adamovi ještě trochu vyzávoděnost chybí. V trhu hezké dva pokusy a u třetího byl zaskočen krátkou pauzou mezi pokusy tím, že Luděk zvedl hmotnost závěrečného pokusu. Měl by si najít čas na absolvování více závodů za rok. Při základu v nadhozu nebyl úspěšný pro lehké dotažení loktů. Je škoda přicházet o takovéto pokusy. Druhý už byl bez problému. Ve snaze o hezký dvojboj Adam zvýšil o 10 kg ale pokus bohužel nevyšel.

Ve druhé skupině startovali reprezentanti. I za Bohemku vystoupili David M. s Kamilem, kteří jsou ve výběru na přípravu ME do 23let. Chtěl jsem jim dát trochu volnější ruku, aby si udělali dobrý výkon do nominace. Toto mé rozhodnutí se později ukázalo jako nesprávné. Kamil začal trh na hezkých 110, technika je již lepší, jen ještě nezískal důvěru. To bylo vidět na trochu nedodělaných 115, které musel opakovat. Nadhoz zakládal na smělých 160kg hezkým jistým pokusem. Pro technickou chybu ve výrazu si neudělal radost se 165 kg. Poslední pokus měl již lépe v ose ale nedokázal se pod činkou zpevnit. David M. si zvolil odvážnější základ v trhu a to 115. Je to sice 5kg pod jeho závodní osobák, ale vím o jeho problému v úchopu a že je úspěšnost jeho pokusů závislá na hrubosti osy. V Havířově bohužel byla hladká. To že jsem ho pustil takový základní pokus byla chyba, a Davidovi se nepodařilo 115 ani jednou úspěšně zafixovat nad hlavou. Nebyl to jeho den, a ani v nadhozu neměl velkou úspěšnost, když se mu podařilo zkrotit činku pouze ve druhém pokusu.

Poslední náš závodník, David Š., který měl prvoligovou premiéru již na podzimním kole, přes své tvrzení, že od začátku roku moc netrénoval, vzpíral s rezervami. Poslední pokus v trhu na 92kg který byl neúspěšný mu spíše než cokoli jiného nedovolilo jeho přesvědčení o neúspěšnosti. Nadhoz už byl odvážnější a přinesl Davidovi Š. tři platné pokusy a osobní rekord.

Děkuji všem závodníkům za reprezentaci oddílu (Julii za pomoc při vedení) a i když jsme skončili v prvním kole poslední, není všem dnům konec. A věřím, že se nám podaří pořadí do konce roku důstojně vylepšit. J

Luděk