Site Overlay

1. kolo 3. ligy mužů 2017

Včerejší 1. kolo 3. ligy proběhlo 12.3.2017 v Nové roli a bylo ve znamení prokletí první disciplíny dvojboje. Z celkových 18 pokusu pro celý tým se nám podařila asi jen polovina. V nezdařených pokusech bylo několik základu což snížilo možnost pokusu na vyšších hmotnostech. První postižení byli zejména nejlehčí závodníci Petr a Lukáš, kteří dali základy, ale pak se trápili na již vyzkoušených hmotnostech. Úspěšné pokusy by určitě přinesly pěkné bodové ohodnocení. Pak to vypadalo že jsme infikovali i zbytek týmu. Lukáš alespoň ke všeobecnému veselí i zděšení přidal akrobatické číslo v trhu a zatančil ChaCha při jeho dosavadním nejlepším výkonu v nadhozu. Technická katastrofa

Naši těžší závodníci Tomáš a Milan hájili naši čest a i přes menší nezdary v trhu bojovali a dostali se svými pokusy na solidní bodové výsledky. Tomáš vypadal velmi silně a jistě pri nadhozu a posledním pokusem se pokusil překonat jeho dosavadní nejlepší výkon. Bohužel mu to myslím především jeho hlava nedovolila. Škoda měl na to.

V poslední skupině nastoupil David a Richard. David si započítal celkem 3 platné pokusy a podpořil tým i přes jeho dlouhodobý problém se zápěstím. Soutěžní debut pro Richarda vyšel nad očekávání dobře. Kromě dvou (ano opět trh) byl úspěšný ve všech jeho pokusech a potvrdil že je skvělou posilou týmu.

Musel jsem odjet dříve takže jsem neviděl Richarda a Davida. Za zbytek však musím říci, že se nikdo nezalekl nezdarů a všichni se snažili vybičovat se k co nejlepším výkonům v nadhozu abychom dohnali ztrátu z trhu. Ať úspěšně či neúspěšně všichni vydali maximum. I když vše nešlo podle plánu tak to paradoxně přineslo skvělou soutěžní atmosféru a vraceli jsme se domů s dobrým pocitem.

Lukáš