Site Overlay

1.kolo 2.ligy mužů 2018

První letošní závod se konal v sobotu v Sokolově a hned zde byla novinka. Bylo to poprvé co se konala 2.liga mužů a žen v jeden den na jednom místě. Závody byly časově náročné, již v ranních hodinách proběhlo vážení a končilo se kolem šesté hodiny večer. Jako první závodili muži. Naše družstvo závodilo v pěti. Naši borci se představili ve složení K. Bečvář, L. Bečvář, T. Mrština, D. Švamberk a E. Mencl. Nejlepší výkon družstva i celých závodů předvedl Kamil s 334 sb. V trhu zdolal váhu 120 kg a v nadhozu 160 kg. Celkem ve dvojboji vzepřel 280 kg a tím si vytvořil osobní rekord. Tomáš a David závodili hezky, ale vzhledem k jejich závodní nezkušenosti mají spoustu rezerv. Tomášovi se pěkně povedl nadhoz, kde zapsal tři platné pokusy. To samé se nedá říct o trhu. Ze třech pokusů měl platný jen jeden. Do dnešního soutěžního se zapsal s výkonem v trhu 95 kg a v nadhozu 132 kg.
Veteráni soutěže Evžen s Luďkem dělali co mohli. Evžen v trhu založil na 110 kg, zároveň to byl jediný platný pokus. V nadhozu dal základ 140 kg a v soutěži dále nepokračoval. U Luďka to bylo přece jenom lepší. V trhu postupně úspěšně zdolal váhy 105 kg, 115kg, 120 kg. V nadhozu bohužel nevyrazil v posledním pokusu 137 kg. Proto si zapisuje pět platných pokusů s nejvyššími váhami v trhu 120 kg a v nadhozu 132 kg.
Po dvouleté přestávce se nám podařilo hned první kolo vyhrát. Pořadí na prvních třech místech bylo velmi těsné. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl 8,1184 sc., třetí na druhého ztrácel 11,4143 sc.