Site Overlay

ME Batumi 2019

Letošního Mistrovství Evropy se zúčastnilo 148 závodnic z 34 států a z toho byly čtyři reprezentantky ČR a dvě členky z Bohemky. Konkrétně nás reprezentovaly Eliška Pudivítrová a Michaela Skleničková. ME v Batumi byl pro Míšu třetí reprezentační start.Začala sice neúspěšným základním pokusem v trhu ale přes to 85kg v trhu je její závodní o.r. V nadhozu zdolala 103 kg a tím si vytvořila nový rekord í ve dvojboji (188 kg). Ve výsledném pořadí jí to v HK
do 76 kg vyneslo 13.místo.
Eliška je již zkušená závodnice na mezinárodních soutěžích. Bohužel její bohatě nabyté zkušenosti letos pořádně nedokázala zužitkovat. Eliška předvedla velice dramatický trh, ale i přes její veškeré úsilí a bojovnost nedotáhla pokusy do zdárného konce. Celkově je trh technicky náročná disciplína a stačí malá chybička a vše může být úplně jinak.Tak i Elišce se nepodařilo ustálit ani jeden ze skoro hotových pokusů v trhu.  V nadhozu Eliška zvládla dostat nad hlavu 101kg což je její osobní rekord.
Závěrem bych chtěl poděkovat našim reprezentantkám a popřát jim hodně zdaru do dalších závodů, které je čekají v letošní nabyté sezóně.

Autoři: T. Kulhavý

L. Bečvář