Site Overlay

MČR mužů a žen 2021

vzpírání

Děkujeme našim pěti závodníkům i závodnicím, kteří reprezentovali Bohemku na MČR mužů a žen, i přes všechna úskalí, která letošní rok přinesl. Tradičně MČR mužů a žen proběhlo na Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra ve dnech 11.-12.9.2021. Přes veškerá příkoří se v sobotu představilo 35 mužů z 18 oddílů a v neděli 35 žen z 12 oddílů.

V sobotu nastoupili dva naši závodníci M. Šulc a J. Kudinov. První se představil J. Kudinov v HK -73, kterému se letošní MČR nepovedlo. Začal pěkně podařeným základním pokusem na 97 kg v trhu. Bohužel jak se ukázalo, byl jediný pokus v trhu, který se mu zdařil. Zbylé dva pokusy na 101 kg nedal. Nadhoz byl u Jurije značně horší. Zakládal na váze 122 kg a pokus dvakrát neúspěšně opakoval. Byla to škoda, neboť mohl bojovat o pěkné třetí místo. Druhý se představil M. Šulc v HK -89. Matěj se hned prvními pokusy v trhu postaral o pořádné drama. Matěj zakládal na 113 kg a první dva pokusy nedal. Možná o to s větším úsilím a odhodláním šel na poslední pokus, který úspěšně trhnul. Na nadhozu si Matěj spravil chuť třemi platnými pokusy. V nadhozu zakládal na 133 kg, druhým pokusem zvýšil na 137 kg a posledním úspěšně udolal 140 kg. Celkově vybojoval pěkné 5. místo.

V neděli se představily naše dvě děvčata A. Poklopová, E. Pudivítrová a P. Kopicová. Celkově se našim ženám dařilo lépe než našim chlapům. První se představila Aneta v HK -64. Bohužel Aneta neměla šťastný vstup do soutěže. V trhu zakládala na 60 kg, které napoprvé nedala. Druhým pokusem svoje zaváhání opravila. Třetí pokus na 63 kg, byl opět neplatný. V nadhozu se Anet dařilo o něco lépe. Bohužel se jí nevydařil třetí pokus na 76 kg a tudíž v nadhozu si zapsala 72 kg ze druhého pokusu. Celkově se umístila 6. místě. Druhá se představila Eliška v HK -59. Už základním pokusem v trhu šla 73 kg, což byl nejvyšší základ v trhu v HK -59. U druhého pokusu Eliška lehce zaváhala na 76 kg. Toto zaváhání opravila pěkným třetím pokusem a v trhu zapsala 76kg. V nadhozu Eliška úspěšně založila na 85 kg. Následným pokusem dala 90 kg a posledním pokusem zdolala 95 kg. Celkově ve dvojboji dala 171 kg a vybojovala titul mistryně republiky. Její skvělí výkon podtrhuje i to že byla druhá nejlepší v TOP 12 W. Třetí závodnicí byla Pavla Kopicová v HK -76. Pavla mířila na šest platných pokusů, kdyby jí poslední pokus v trhu nespadl, škoda. Svým výkonem v trhu 73 kg a v nadhozu 94 kg, vybojovala pěkné druhé místo. Nádherný výkon jí vynesl TOP 12 W na 11. místo.

vzpírání

vzpírání vvvv

vzpírání